Szlichta podłogowa

czy-mozna-wykonac-dylatacje-podlogi-przed-tynkami-108a Pamiętajmy o tym, że dobrze przygotowana podłoga jest bardzo ważnym elementem naszego domu i dlatego warto na tą kwestię zwracać uwagę. Jak więc wykonuje się idealną podłogę i o czym powinniśmy pamiętać, powiemy na opus-solis.pl, by rzeczywiście mieć idealnie przygotowane wnętrze i podłogę, która będzie nie tylko dobrze wyglądać, ale będzie idealnie równa i wytrzymała. Wśród tych elementów, na które trzeba szczególnie zwracać uwagę będzie bez wątpienia szlichta, a więc ta kwestia, która związana jest z przygotowaniem podkładu po idealną podłogę. Od wieków wiadomo, że wykonać trzeba dobrą wylewkę, by potem można było na niej przygotować już konkretną podłogę, która będzie się dobrze prezentować. Szlichta to ten element, który ma bardzo duże znaczenie, gdy chodzi o przygotowanie podłogi i jeśli na niego nie zwrócimy uwagę to potem z naszą podłogą może być już wiele problemów. Nie dość, że trudno będzie ułożyć podłogę, która będzie się dobrze prezentować to dodatkowo może się również zacząć pojawiać poważny problem z tym jakiej będzie ona jakości. W przypadku źle wykonanej szlichty okazuje się, że nasza podłogowa nakładka jest dużo mniejszej wytrzymałości niż w momencie, gdy podkład jest dobrze wykonany.

Szlichta podłogowa – o czym trzeba pamiętać?pobrany-plik-6

Podkład podłogowy określany jako szlichta, niekiedy także jastrych i wylewka to taki element, który jest koniecznością, jeśli chcemy wykonać wyrównanie na stropie i w ten sposób stworzyć stabilną podbudowę pod przygotowanie terakoty, parkietu, desek podłogowych, mozaiki, paneli czy wykładziny. Jeśli chodzi o szlichtę to przygotowywana jest ona w różny sposób i na przestrzeni lat oczywiście się zmieniała tak samo jak całe budownictwo. Dlatego dostajemy wiele ciekawych propozycji, jeśli chodzi o wykonywanie wylewki i dzięki nim to wyrównanie jest skuteczniejsze. Przy wykonywaniu szlichty podłogowej trzeba pamiętać o tym, że idealnie przygotowana to taka, która będzie wypoziomowana w sposób doskonały. To właśnie dzięki dokładnej, idealnie prostej podbudowie potem będzie można na takim podkładzie wykonywać konkretne elementy podłogi. Szlichta jest tą ostatnią warstwą i dlatego właśnie trzeba zwracać uwagę na to, by była perfekcyjna. Jeśli uda się ją dobrze wykonać i odpowiednio się do niej przyłożymy to potem można liczyć na to, że w dłuższej perspektywie ten element będzie się dobrze sprawdzał i nasza podłoga będzie dobrze przygotowana.

wylewka-samopoziomujacaRodzaje Szlichty

Szlichty obecnie wykonywane są już w jakieś mierze zróżnicowane. Dostaliśmy kilka ciekawych propozycji, które dają możliwość wykonywania idealnego podkładu. Co można obecnie wybrać? Przede wszystkim w ofercie znajdują się podkłady tradycyjne, wśród których wymienić można podkłady cementowe, betonowe oraz anhydrytowe. Te trzy rodzaje to propozycje, spośród których można wybrać to najlepsze rozwiązanie dla siebie. Najczęściej te podkłady, które obecnie są stosowane niezależnie od tego na jaką konkretnie formę będziemy się decydować mają charakter gotowej mieszanki, którą zalewa się wodą i następnie układa na mokro. Jedyne co trzeba zrobić to zastosować odpowiednie proporcje wody do tej mieszanki, tylko wtedy zaprawa będzie dobrze przygotowana i będzie można ją położyć w odpowiedni sposób.
Wylewka cementowa
To gotowa zaprawa, którą wykonać można samodzielnie bez gotowej mieszanki. Pamiętajmy jednak, że tutaj będzie trzeba wykonać odpowiednie proporcje cementu z piaskiem, które potem będzie można uzupełnić wodą. Odpowiednia konsystencja to taka, która ma charakter plastyczny. Podkład taki dobrze się sprawdza, ponieważ jest odporny na wilgoć i odpowiednio wytrzymały. Będzie w stanie poradzić sobie idealnie niezależnie od warunków. Wylewa się go między listwami kierunkowymi i wygładza klasycznie pacą. Trzeba również pamiętać, że w czasie schnięcia będzie się kurczyć i dlatego dzielimy powierzchnię dylatacjami. Przez 10 dni po nałożeniu trzeba będzie ją zwilżać wodą. Całkowitą wytrzymałość mechaniczną ma dopiero po blisko miesiącu. To tak naprawdę najbardziej klasyczna forma, gdy chodzi o przygotowywane wylewki.

Nowoczesne wylewki samopoziomujące

Pośród tych różnych propozycji jakie są dostępne na rynku będzie można znaleźć również nowoczesne propozycje podkładów podłogowych, wśród których znajdują się oczywiście wylewki samopoziomujące. Przygotowuje się je poprzez zmieszanie z wodą i dzięki temu dostajemy ciecz, która charakteryzuje się średnią gęstością i następnie wylewa się ją na powierzchnię przyszłej podłogi. Takie rozwiązanie charakteryzuje się bardzo dobrą jakością i wytrzymałością a jednocześnie jest to wygodna opcja, ponieważ taka wylewka będzie sama się poziomować i dla osób, które nie chcą się męczyć z wygładzaniem pacą będzie to wygodna opcja i dlatego nie ma się co dziwić, zę takie wylewki budzą duże zainteresowanie i świetnie się sprzedają.

Własna praca przy podłogach

stockxpertcom_id4961351_size0

Te najprostsze prace warto wykonywać samodzielnie, ponieważ będzie to dla nas znacząca szansa na oszczędności. można przygotować podłogę do wykonania nakładki, wybrać można wykonawcę dopiero w tym kluczowym momencie, gdy będzie trzeba układać parkiet czy panele. Wtedy wsparcie profesjonalistów będzie koniecznością.